جراحی زیبایی صورت و گردن

جراحی زیبایی صورت و گردن


جراحی زیبایی صورت

جراحی زیبایی صورت

صورت یکی از اجزای اصلی چهره فرد و یکی از اجزای اصلی زیبایی می باشد. چشم ها، بینی، لب، گونه و چانه و بخش های دیگر صورت هرکدام تاثیر خود را در زیباسازی چهره دارد. از آنجایی که امروزه اهمیت زیبایی بیش از گذشته رواج یافته است بسیاری از افراد برای جراحی زیبایی صورت به متخصصان زیبایی مراجعه می کنند.

از جمله اصطلاحاتی که برای انواع جراحی زیبایی صورت استفاده میشوند عبارتند از برجسته کردن چانه، کوچک کردن چانه، جینوپلاستی، ایمپلنت چانه، ایمپلنت گونه، برجسته کردن گونه. این گونه جراحی با هماهنگی اجزای صورت موجب زیبایی چهره فرد می گردد. در این بخش میتوانید با انواع جراحی صورت آشنا شوید و نمونه کار های جراحی صورت دکتر بیگدلی را مشاهده کنید.

 

جراحی زیبایی صورت با ایمپلنتهای صورت

ایمپلنتهای چانه و یا گونه یکی از انواع  جراحی زیبایی صورت می باشد که موجب افزایش برجستگی آنها و افزایش هماهنگی اجزای صورت میشود که همه این فاکتورها در جوانتر شدن چهره تاثیر بسزایی دارد. ایمپلنت چانه و گونه میتوانند اجزای صورت و نیمرخ صورت را زیباتر نشان دهند. ایمپلنت در واقع جایگذاری مواد سنتزی در زیر بافت زیر پوستی و بر روی استخوانی است که در زیر آن قرار گرفته است. چندین نوع ایمپلنت صورت وجود دارد که هر یک از مواد متفاوتی ساخته میشوند. جراح بر اساس تجربه خود و نیاز بیمار یک نوع ایمپلنت را انتخاب میکند. جراحی زیبایی چانه تاثیر قابل توجهی در زیبایی افراد دارد و پس از جراحی زیبایی مناسبی در چهره فرد ایجاد می شود.

ایمپلنت چانه و گونه به چند شکل از جراحی های دیگر زیبایی متمایز هستند: گزینه های متعددی برای این ایمپلنتها وجود دارد، برش جراحی بسیار جزئی برای جایگذاری ایمپلنت لازم است و نتایج آن اغلب چشمگیر می باشد. بیشتر افراد از نتیجه عمل جراحی زیبایی صورت راضی هستند. برای تصمیم گیری و رضایت از نتایج، بهتر است گزینه ها و رویکردهای جدید نیز مد نظر قرار بگیرد.

عمل جراحی زیبایی صورت

جراحی زیبایی صورت چگونه انجام میشود

معمولا جهت جراحی زیبایی صورت ایمپلنت گونه و چانه ، برشهایی در داخل دهان ایجاد میشود. در برخی موارد جراحی از طریق ایجاد برش کوچکی در زیر چانه ممکن است صورت بگیرد. جراح پیش از عمل به بیمار توضیح میدهد کدام روش را انتخاب میکند و علت این تصمیم گیری چیست. ایمپلنت در فضایی که در زیر پوست ایجاد شده است جایگذاری میشود. ممکن است جراح ایمپلنت را با پیچهای کوچک جراحی یا بخیه های دائمی محکم کند.

در موارد معدودی کاهش استخوان گونه یا فک ممکن است بهترین گزینه باشد. با شکل دادن به استخوان زیر آن یا برداشتن پوست و بافت زیر پوستی اضافی، این کار صورت میگیرد.

جراحی زیبای صورت چگونه انجام میشود

خطرات بالقوه جراحی صورت

خطرات مربوط به جراحی زیبایی صورت صورت به شرح زیر است (اما ممکن است محدود به این موارد نباشد):

  • مشکلات مربوط به ماده بی هوشی
  • عفونت. پزشک داروهایی تجویز میکند که برای پیشگیری از عفونت ناشی از عمل پس از جراحی باید مصرف شود. در صورتی که ایمپلنت عفونت کند ممکن جراحی دیگری برای برداشتن آن لازم باشد.
  • بیرون زدن ایمپلنت. وضعیتی است که در آن ایمپلنت از زیر پوست قابل مشاهده است اما به ندرت چنین اتفاقی در جراحی زیبایی صورت می افتد. در این حالت ایمپلنت باید به روش جراحی برداشته شود. در برخی موارد ایمپلنت ممکن است جا به جا شود یا مایعاتی در آن جمع شود که در این صورت نیز به جراحی دیگری نیاز است.
  • تورم و تغییر رنگ پوست روی ناحیه ایمپلنت ممکن است چند هفته تا چند ماه به طول بینجامد.
  • مقداری بی حسی یا مور مور شدن ممکن است اتفاق بیفتد اما معمولا به مرور زمان رفع میشود. بی حسی ماندگار نادر است.

تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر بیماریها یا اختلالات ناشی از استفاده در جراحی زیبایی صورت و ناشی از مواد سنتزی برای زیبایی چهره ارائه نشده است. برخی مطالعات نشان میدهند کمی فرسایش و کاهش استخوان در زیر برخی ایمپلنتهای چانه ممکن است اتفاق بیفتد. در موارد نادر کاهش استخوان چانه قابل توجه بوده و حتی بر ریشه دندانها نیز تاثیر میگذارد.

 


***

زیبایی چیست؟

از زمان های قدیم انسان به دنبال زیبایی ،جوانی و شادابی از دست رفته و گاهی به دست آوردن زیبایی بیشتر بودنده اند.در دنیای امروز روش های متعددی برای تغییرات ظاهری برای مثال ؛جوان کردن پوست و تغییرات رنگ پوست و افتادگی پوست صورت، برطرف کردن عیوب صورت و…. وجود دارد. زیبایی به علت های مختلف ازجمله: افزایش سن و کاهش کلاژن سازی در پوست،جراحت، نقص مادرزادی و… می تواند دستخوش تغییرات شود.
اکثر خانم ها اهمیت خیلی زیادی به زیبایی پوست و صورت خود می دهند اما بسیاری از آن ها روش های مصنوعی و مواد شیمیایی را برگزیده اند. امروزه خانم ها زیبایی را در جراحی های مختلف و کیف لوازم آرایش خود می بینند که این عوامل بعد از گذشت زمان نه تنها باعث زیبایی نیست بلکه تمام زیبایی های طبیعی را از بین میبرد.

زیبایی را حس کنید

احساس کنید، زیباهستید. اعتماد به نفس داشته باشید و این تصور را که صورتتان مملو از ایراد هست را از ذهنتان پاک کنید. شما زیبا و جذاب هستید.

ابروان متناسب با چهره

بدون اینکه به این اهمیت دهید که امروز چه مدلی برای ابرو مد شده به این فکر کنید با ترکیب صورت شما چه مدل ابرویی همخوانی دارد. اگر ابروان کم پشت دارید، هر روز آن نقاط را با روغن نارگیل یا روغن بادام تلخ ماساژ دهید.

پوست شاداب و شفاف

از لوازم آرایش ساده که بی رنگ هستند استفاده کنید.این لوازم نه تنها آسیبی به پوست شما نمی رسانند بلکه باعث شادابی و درخشانی پوست شما می شود.

تغذیه

غذای سالم نقشی بسیار موثر در سلامت و زیبایی ظاهری ما دارد، میوه و سبزیجات تازه مصرف کنید و روزانه هشت لیوان آب بنوشید.

موها

مو نقش بسیاری در چهره دارد.موهای خود را نسبت به حالت چهره خود کوتاه یا بلند کنید.اگر موی بلند می پسندید آن را مرتب ببندید یا مدل های زیبایی ببافید. از شامپوها،روغن های گیاهی و ماسک های مو متناسب با نوع موهای خود استفاده کنید.

لب‌های زیبا

برای زیبایی لب هایتان قبل از خواب به آرامی مسواک را روی لبهایتان بکشید یا مقداری عسل به روی لب ها بمالید.

لبخند زیبا

دندان هایتان را مرتب مسواک بزنید تا بتوانید لبخندی زیبا داشته باشید. لبخند ارزانترین راه محبت و یکی از مؤثرترین راه های زیباییست.

پوست خود را بشناسید

اگر پوست شما خیلی چرب است، از لوسیون و کرم های بدون چربی و اگر پوست شما خیلی خشک است، از کرم های چرب استفاده کنید.

چانه متناسب

ایده‌آل ترین حالت چانه در نیم‌رخ، خط عمودی که از کنار لب پایین شما کشیده می‌شود باید به چانه شما برسد.

زیبایی بینی

شاید شما فکر کنید بینی کوچک و سربالا فوق العاده است و شما فقط در این شرایط زیبا خواهید شد ولی این مدل بینی مناسب هر ترکیب صورتی نیست.

با مراقبت و رسیدگی به ظاهر خود به وسیله عمل کردن به نکات فوق همیشه زیبا و شاداب باشید و متحمل عوارض و هزینه های، روش های مصنوعی و تیغ های جراحی نشوید.